Výzva Radomíra Malého bratřím a sestrám v Kristu

17. června 2008 v 15:21 | Radomír Malý |  Náboženství
Milí bratři a sestry v Ježíši Kristu, katoličtí věřící!

Poslední červnový víkend má v Brně proběhnout podle vzoru západoevropských zemí pochod homosexuálních aktivistů, nazvaný "Queer Parade", který má být spojen s veřejnými tanci a dalším předváděním se. Pořadatelé chtějí údajně upozornit na to, že prý jsou homosexuálové v naší zemi diskriminovaní a utiskovaní. To je ovšem snadno vyvratitelná lež. V nejrůznějších sférách českého veřejného života najdeme řadu osob, které se svou homosexuální orientací nijak netají a na základě svých profesních kvalit se těší respektu a uznání svého okolí.

Setkáváme se s nimi běžně v uměleckých oborech, ve světě podnikání, v řadách vědecké obce, na akademické půdě i mezi vrcholnými politiky. O diskriminaci zmíněné minority v ČR tedy nemůže být ani řeči. Pořadatelům "Queer Parade" a podobných akcí však evidentně jde o něco jiného. Usilují o cílenou likvidaci kulturních a sociálních vzorců západní civilizace, jež jsou dosud z větší části inspirované křesťanstvím! Protipřirozené homosexuální vztahy jsou na mnoha místech Písma svatého odsouzeny jako hříšná zvrácenost, a patrně právě proto je různí aktivisté chtějí postavit na roveň řádnému manželství. Podobně propagují také interrupce, euthanásii a pod., snad ve snaze uzákonit postupně každé porušení Desatera. Na cestě za popsaným cílem dosáhli již mnohých úspěchů v Evropě i v naší zemi. Před časem se jim např. podařilo prosadit u nás zákon o tzv. registrovaném partnerství, nyní chtějí jít ještě dále a usilují rovnou o legalizaci homosexuálních sňatků a s tím spojené právo na adopci dětí. Monogamní rodina, jež je podle Bible, katolické nauky i přirozené morálky považována za základ spořádané společnosti, má být v budoucnu pouze "jednou z forem" možného soužití lidí. Je dobře známo, jak silným útokům je dnes rodina vystavena. Tzv. odborníci (vesměs neomarxisté a radikální feministky) jí předčasně kopou hrob a intenzivně propagují "alternativní" partnerství, stát ji prakticky nijak nepodporuje a veřejné mínění je vystaveno působení "umělecké" a reklamní produkce takřka pornografického charakteru. Nejde ale jen o existenci rodiny. Jestliže homosexuální páry získají v evropských zemích "právo" uzavírat "opravdové" sňatky a dokonce adoptovat děti, jak už se to leckde stalo, bude ohroženo celé duchovní a kulturní dědictví Evropy a západ se ocitne tváří v tvář hlubokému hodnotovému chaosu. Pokud se totiž stanou normálními homosexuální sňatky, tak proč vlastně ne také další formy hříšných vztahů, např. bigamní či polygamní nebo dokonce pedofilní a zoofilní svazky? Vzdáme-li se totiž autority zdravého rozumu a západní kulturní tradice, najdeme jen těžko měřítka pro to, co ještě je přijatelné a co již nikoli. Už proto by neměl žádný rozumný občan k akcím ve stylu chystané brněnské "Queer Parade" mlčet, ale měl by se důrazně postavit proti. Katolický křesťan je pak k jednoznačnému stanovisku v této věci přímo morálně zavázán, protože o hříšnosti praktikované homosexuality nemůže dost dobře pochybovat (viz Písmo sv. i katolický katechismus) a nesmí brát na této hříšnosti podíl svým mlčením či nejasným postojem. Bratři a sestry, čeští a moravští katolíci, nebuďte lhostejní, nenechte se dále balamutit podvodnými tezemi o údajné "diskriminaci" homosexuálů, vystupte na obranu tradiční rodiny a svůj názor dejte zřetelně najevo. Formy odporu proti chystané "Queer Parade" přitom mohou být různé, od nenásilného protestu přímo na místě v Brně, až po dopisy církevním představitelům a veřejným činitelům.

Psáno v Brně, o svátku Nejsv. Srdce Ježíšova 30.5. 2008

PhDr. Radomír Malý, antiqueer@seznam.cz Brněnský rodák, PhDr. Radomír Malý (*1947) je vysokoškolským pedagogem, historikem a křesťanským publicistou. Od svého otce, který byl nacisty vězněn v koncentračním táboře Bernau, převzal Radomír Malý Víru i lásku k vlasti a lidské svobodě. Po universitních studiích proto začal aktivně vystupovat proti totalitnímu komunistickému režimu. V roce 1977 se stal signatářem Charty 77. Po roce 1989 pak působil jako zástupce šéfredaktora brněnské verze deníku Lidová demokracie. I v polistopadových poměrech nicméně hájil svobody a práva Církve vhod či nevhod. V současnosti přispívá do řady katolických periodik, věnuje se církevním dějinám, vyučuje na universitě v Českých Budějovicích a působí v řadě křesťanských občanských sdružení. Následujícím dopisem chce vyzvat věřící k podpoře tradičních mravních hodnot a k odporu proti chystané propagaci homosexuálního životního stylu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pozorující Pozorující | E-mail | 14. října 2008 v 22:41 | Reagovat

Jsem zcela udiven, kolik starostí nad homosexuály mají církevní představitelé. ježto rapidně se snaží o tzv. očistu duší lidských.Nicméně nechť tito rádoby ,,mravní" hlasatele si raději požádají o celkový přehled či statistiku počtu uchylních, homosexuálních a pedofilních kněží, kazatelů, mnichů, biskupů a dalších církevních patriotů, a potom ať halasně troubí na trouby proti této skupině lidí!

2 Kilian Kilian | Web | 30. srpna 2017 v 23:57 | Reagovat

Mate zkusenost s nejakymi lekcemi na kytaru?

3 Verca Verca | Web | 9. září 2017 v 21:52 | Reagovat

Skola kytary

4 Sandokan Sandokan | Web | 23. září 2017 v 15:16 | Reagovat

Jakou mate kytaru

5 Barman Barman | Web | 28. září 2017 v 4:39 | Reagovat

WOW

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama