Výzva poslankyně Čurdové polským a českým katolíkům

18. června 2008 v 13:27 | jjs |  Náboženství
Polankyně za ČSSD Anna Čurdová přichází s výzvou, kterou můžeme označit za významný krok k reformě zkostnatělé Církve. Výzva zní takto:
Katolíci nejen v Polsku, ale i v České republice by měli přehodnotit tmářství, se kterým přistupují k sexualitě, antikoncepci, interrupcím. Tento přístup by měli přehodnotit, pokud chtějí být váženi a respektováni vmoderní liberální evropské společnosti. Ta oběti chrání, netýrá je. Ani ve jménu Boha. (http://www.blisty.cz/art/41198.html)
Bohužel tato výzva poskytuje příliš málo informací a vyvolává až příliš mnoho otázek, takže zařídit se podle ní bude nesnadné. Kupříkladu: Jaké tmářství má paní Čurdová na mysli? Jak se dá tmářství přehodnocovat, jeli tmářstvím? Proč by měl někdo chtít být respektovaný v moderní liberální evropské společnosti? Odkdy liberální společnost chrání oběti? Proč paní Čurdová hovoří v souvislosti s moderní liberální společností o Bohu? Jak získala paní Čurdová vysokoškolský titul? A podobně.
Ale jinak je to slušný začátek, takže můžeme očekávat, že příští článek paní Čurdové bude obsahovat výzvy teologicky poněkud propracovanější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Strachkvas Strachkvas | E-mail | 1. září 2008 v 15:31 | Reagovat

Mně připadá úplně nejmářštější používání výrazu tmářství... Ovanul mne dech padesátých let...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama