Otevřený dopis jeho excelenci biskupovi Vojtěchu Cikerlemu

14. května 2008 v 11:54 | ms |  Náboženství
V Solopiskách, 1. 5. 2008, na svátek Nanebevstoupení Páně
Vaše Excelence, vážený otče biskupe,

obracím se na Vás tímto otevřeným dopisem, abych Vás požádal o účinné kroky ve věci znemožnění pochodu Gay Pride a dalších veřejných vystoupení radikálních homosexuálů a lesbiček, které se plánují na dny 28. - 29. 6. do centra města Brna. Jak jistě víte, veřejná demonstrace protipřirozeného jednání v oblasti šestého Božího přikázání je hříchem, volajícím do nebe. Způsobí veřejné pohoršení velkého počtu lidí, zvláště pak dětí a mládeže. Drzost organizovaných sodomitů jde tak daleko, že v rámci svého brněnského vystoupení hodlají uspořádat speciální nedělní program pro děti!

Apeluji na Vás, otče biskupe, abyste se co nejdříve sešel s primátorem města Brna Romanem Onderkou, případně s dalšími zástupci města Brna a žádal je o znemožnění konání této akce. Nebudete-li v této věci úspěšný, spoléhám se na Vás, že podniknete jiné kroky k nápravě vzniklých duchovních škod. Očekával bych, že se v brněnských kostelech budou konat smírné pobožnosti za veřejnou a politickou reprezentací Brna schvalovanou propagaci těžce hříšného jednání v tak závažné morální a společenské otázce. Také od Vás očekávám, podobně jako i od ostatních biskupů a kněží, veřejné odsouzení Gay Pride a bude-li to nutné, pak i Vaši osobní přítomnost v ulicích města Brna. Mnozí si ještě pamatují, jak Miloslav kardinál Vlk vystoupil na shromáždění v Praze, kde deklaroval svůj odmítavý postoj k antisemitismu; také jiní církevní činitelé se v této otázce veřejně angažují. O to spíše bych očekával Vaše jasná stanoviska a účinné, širokou veřejností vnímané kroky, na podporu křesťanského mravního řádu ve společnosti.

Běda těm, skrze které přichází pohoršení! Kristova slova lze vztáhnout nejen na ty, kteří chtějí v ulicích Brna demonstrovat svoji mravní a duchovní bídu, ale i na nás, pokud k tomuto veřejnému pohoršení budeme mlčet.

Vážený pane biskupe, budu se modlit za vaši moudrost a statečnost, abyste tváří v tvář útokům z řad homosexuálních organizací a liberálně-levicových médií vydal svědectví o pravé Lásce, skrze kterou je možné uzdravení každého, včetně těch, kteří propadli pokušení k závažnému protipřirozenému jednání ve svém intimním životě.

V Kristu a Panně Marii Váš,

Michal Semín
ředitel Institutu sv. Josefa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr ton Petr ton | Web | 30. srpna 2017 v 23:58 | Reagovat

Mate zkusenost s nejakymi lekcemi na kytaru?

2 Levak Levak | Web | 9. září 2017 v 21:54 | Reagovat

Kytara!!!

3 Levak Levak | Web | 28. září 2017 v 4:42 | Reagovat

Bez kytary to nejde

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama