Otevřený dopis jeho excelenci biskupovi Vojtěchu Cikerlemu

14. května 2008 v 11:54 | ms |  Náboženství
V Solopiskách, 1. 5. 2008, na svátek Nanebevstoupení Páně
Vaše Excelence, vážený otče biskupe,

obracím se na Vás tímto otevřeným dopisem, abych Vás požádal o účinné kroky ve věci znemožnění pochodu Gay Pride a dalších veřejných vystoupení radikálních homosexuálů a lesbiček, které se plánují na dny 28. - 29. 6. do centra města Brna. Jak jistě víte, veřejná demonstrace protipřirozeného jednání v oblasti šestého Božího přikázání je hříchem, volajícím do nebe. Způsobí veřejné pohoršení velkého počtu lidí, zvláště pak dětí a mládeže. Drzost organizovaných sodomitů jde tak daleko, že v rámci svého brněnského vystoupení hodlají uspořádat speciální nedělní program pro děti!

Apeluji na Vás, otče biskupe, abyste se co nejdříve sešel s primátorem města Brna Romanem Onderkou, případně s dalšími zástupci města Brna a žádal je o znemožnění konání této akce. Nebudete-li v této věci úspěšný, spoléhám se na Vás, že podniknete jiné kroky k nápravě vzniklých duchovních škod. Očekával bych, že se v brněnských kostelech budou konat smírné pobožnosti za veřejnou a politickou reprezentací Brna schvalovanou propagaci těžce hříšného jednání v tak závažné morální a společenské otázce. Také od Vás očekávám, podobně jako i od ostatních biskupů a kněží, veřejné odsouzení Gay Pride a bude-li to nutné, pak i Vaši osobní přítomnost v ulicích města Brna. Mnozí si ještě pamatují, jak Miloslav kardinál Vlk vystoupil na shromáždění v Praze, kde deklaroval svůj odmítavý postoj k antisemitismu; také jiní církevní činitelé se v této otázce veřejně angažují. O to spíše bych očekával Vaše jasná stanoviska a účinné, širokou veřejností vnímané kroky, na podporu křesťanského mravního řádu ve společnosti.

Běda těm, skrze které přichází pohoršení! Kristova slova lze vztáhnout nejen na ty, kteří chtějí v ulicích Brna demonstrovat svoji mravní a duchovní bídu, ale i na nás, pokud k tomuto veřejnému pohoršení budeme mlčet.

Vážený pane biskupe, budu se modlit za vaši moudrost a statečnost, abyste tváří v tvář útokům z řad homosexuálních organizací a liberálně-levicových médií vydal svědectví o pravé Lásce, skrze kterou je možné uzdravení každého, včetně těch, kteří propadli pokušení k závažnému protipřirozenému jednání ve svém intimním životě.

V Kristu a Panně Marii Váš,

Michal Semín
ředitel Institutu sv. Josefa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama