O menze a religiu

11. dubna 2008 v 13:37 | mb |  Náboženství
Nevím, kolik katolíků chodí v pátek do menzy, ale na nemasné jídlo jsem tam snad ještě nenarazil. Stále se vaří podle příručky Vědeckoatestická kuchařka pro dobu postní a páteční. Nemám žádné organizační schopnosti, ale mohla by se napsat nějaká ta petice, ať v pátečních dnech katolické studenstvo nepodporuje vegetariánské vývařovny Hare Krišna a spol.
Z důvodů, které zde nechci rozebírat, jsem byl nucen přečíst si jistý spisek religionistický. Religionistika - tak tomu říkají, prý je to věda… A já jsem trnul: ne nad tím žvaněním protikřesťanským, ale nad tím, že asi bude existovat i skupina lidí, která tímto způsobem bude křesťanství HÁJIT. Jak by to asi mohlo vypadat?

Ocituji zde větu z té úžasné publikace:
Jelikož je křesťanství náboženstvím vedle jiných náboženství a je s nimi v mnohém podobné, nemůže mít odlišný nadpřirozený zjevený původ, a je tedy podobně jako ostatní náboženství náboženstvím přirozeným.
Tak dí vědec, intelektuál. Použijme protiargument prostý, totiž jeho vlastní slova bez záporek:
Jelikož je křesťanství náboženstvím vedle jiných náboženství, ale v mnohém se od nich odlišuje, musí mít odlišný nadpřirozený zjevený původ, a je tedy na rozdíl od ostatních náboženství náboženstvím nadpřirozeným.
Tak by asi v této vědecké disciplíně zněl vědecký výrok obhajující křesťanství.
Pane Bože, chraň nás prosím křesťanských religionistů, neboť pohanští pavědci zesměšňují pouze sebe a své řezané modly, ale křesťan může pošpinit jméno Tvé!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verca Verca | Web | 23. září 2017 v 15:20 | Reagovat

Kytara!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama