Demagog jako odborník na gynekologii

18. dubna 2008 v 8:30 | jjs |  Média
Vážený pane doktore Uzle,
dne 15.4. 2008 vyšel Váš článek "Katolíci jako odborníci na gynekologii" v časopisu Styl, v němž píšete:
"Nejkurióznějším antikoncepčním strašením je opakovaná báchorka o potratovém účinku hormonální tablety. Nesčíslné pokusy dokázaly, že brání pouze uvolnění vajíčka z vaječníku. A kde není co oplodnit, tam oplodnění nenastane. Aby žena mohla těhotenství potratit, musí napřed vzniknout. Není nejmenšího sporu o tom, že těhotenství začíná uhnízděním oplozeného vajíčka v děloze."

Z toho, co jste napsal soudím, že jste buď a) demagog, který klame veřejnost, nebo b) máte velmi nízkou erudici ve svém oboru. Platí-li a), pak jistě víte, o čem mluvím. Jste-li ochoten uznat alespoň možnost, že platí b), pak mne jistě budete nyní bedlivě sledovat.
1) Žádná antikoncepce včetně hormonální není stoprocentně spolehlivá (už proto, že ženy ji zapomínají brát).
2) Hormonální antikoncepce zabraňuje početí, ale může se stát, že nezabrání.
3) V případě, že dojde k otěhotnění, přestože žena užívá hormonální antikoncepci, pak jejím efektem je, že je zabráněno uhnízdění oplodněného vajíčka v děloze, což znamená - potrat v raném stádiu. Tento efekt je popsán na každém příbalovém letáku k hormonální antikoncepci. Viz např. přípravek Cilest - "Zároveň dochází ... ke změnám děložní sliznice, které znemožňují uhnízdění vajíčka."
4) Krom toho je ženám, kterým selhala hormonální antikoncepce, umělý potrat doporučen, protože existuje zvýšené riziko, že jejich dítě bude postižené.
5) Z výše uvedeného vyplývá, že potratový účinek hormonální antikoncepce není báchorka.
Pokud platí, že jste demagogem, který klame veřejnost, pak si myslím, že jste nekompetentní vykonávat "osvětu" v oblasti sexuální výchovy a gynekologie. Pokud platí, že jste nedostatečně erudovaný ve svém oboru, pak si myslím, že jste nekompetentní vykonávat "osvětu" v oblasti sexuální výchovy a gynekologie.
Na závěr si dovolím drobnou parafrázi: Není nad to, když gynekologické rady začne udělovat demagog nebo diletant a - ateista.
Žádám Vás, pane doktore, abyste svými články (ať už jsou důvody jakékoliv) neklamal veřejnost.
S pozdravem,
JJS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tloustik Tloustik | Web | 30. srpna 2017 v 23:34 | Reagovat

Jake lekce kytary byste doporucili?

2 Sandokan Sandokan | Web | 9. září 2017 v 21:25 | Reagovat

Jaka je nejlepsi skola kytary

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama