Krása a harmonie lidského těla v prenatálním stádiu

3. března 2008 v 15:50 |  Zprávy
Lidé, kteří ještě nepozbyli zcela rozum a cit, byli šokováni zprávou, že jistá žena vysoudila jako odškodné 80 000 Kč za to, že lékaři nedokázali zabít její dítě. Soud přiřkl ženě finanční náhradu za to, že její holčička nezemřela, ale zůstala naživu. Žena je prý přesvědčena, že to uškodilo jí i její dceři. Podle psycholožky Taťjany Horké má dítě trauma z toho, že ztratilo sourozence (matka čekala dvojčata, jedno dítě bylo zabito), čímž je jasně řečeno, že v době, kdy měla být holčička odstraněna, byla lidskou bytostí. Shluk buněk, za který bývá lidský plod někdy vydáván, totiž stěží může zažít trauma.

Otázkou zůstává, na co hodlá žena peníze užít. Podle logiky věci by je měla použít k nájemné vraždě dítěte, kterou tak lékaři zpackali. Jenže za takováto nájemná vražda je nelegální. Naskýtá se otázka proč. Jeli v jistém případě dovoleno zabít lidskou bytost a dokonce získat odškodné za to, když se to nepovede, není zřejmé, proč to není dovoleno v případě jiném. Podle slov matky, která se domnívá, že přežití holčičce uškodilo, je pravděpodobné, že nešťastné dítě je v ohrožení života.
Podobnou absurditu představuje běžná praxe, kdy si rodiče dávají fotografie dětí z prenatálního stádia do alba, s vážnou tváří však prohlašují, že žena má právo rozhodnout se pro potrat. Považují-li embryo za své dítě, o čemž svědčí zájem o ultrazvukové snímky vlastních dětí, potom je nepochopitelné, proč považují vraždu dítěte za právo ženy.
Rovněž je nesrozumitelné, proč výstava odstrašujících fotografií roztrhaných lidských plodů vyvolá pokřik, zatímco výstavy fotografií obětí války nikdo nenapadá. Nabízí se odpověď, že za válku, která se stala nebo se děje jinde, lidé necítí zodpovědnost, zatímco přiznat si, že za jejich tichého souhlasu probíhá dnes a denně genocida nenarozených, se nikomu příliš nechce.
Díváme-li se na věc z estetického hlediska, je třeba přiznat, že lidské tělo již v prenatálním stádiu vykazuje krásu formy a harmonii. Je dokonalé, tedy má vše, co potřebuje k životu v daném okamžiku a virtuálně všechno, co k životu potřebuje dospělý člověk. Označovat embryo za shluk buněk, tedy něco neforemného, neuspořádaného a chaotického, je lživé.
O kráse člověka v prenatálním stádiu se můžeme přesvědčit na těchto stránkách: http://www.prolife.cz/vyvoj/index.html?id=144
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hovedo Hovedo | Web | 31. srpna 2017 v 0:19 | Reagovat

Doporucte mi nejake kytarove lekce

2 Levak Levak | Web | 9. září 2017 v 22:16 | Reagovat

Fakt?

3 Levak Levak | Web | 28. září 2017 v 5:17 | Reagovat

To je docel dobry

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama